| AlexandruJuravlea a întrebat:

Buna ziua am si eu o problema cu tastatura de la laptop sad. Dese ori mi se intampla sa nu imi functioneze tastele "qweruiop, sageata dreapta si sus si shift drata aveti voi vreo solutie puppy dog eyes cat de repede va rog sad. P.s. am laptop HP Compaq Presario CQ58.

6 răspunsuri:
| ion933 a răspuns:

Banuiesc ca ai un HP asa mi s-a intamplat si mie.trebuie sa il duci la garantiehappy

| bunelutu a răspuns:

De cat timp ai laptopul?
este posibil sa fi iesit la pensie tastatura cumpara alta
sau ai dat vreun likid pe ea si nu mai face contact fiind umeda

| AlexandruJuravlea explică:

Poi Leptopul il am de un an, da am HP si nu cred ca e dela tastatura deoarece nu tot timpu mi se intampla sa nu mearga acele taste. Pana joi imi mergeau perfect, iar cu o luna in urma mi sa mai intamplat odata chestia asta. dar si.a revenit.

| AlexandruJuravlea explică:

Si as mai avea o problema. Mufa care vine bagata in priza, iar apoi in laptop este foarte fierbinte cand o tin in laptop si leptopul este pronit. Aceasta nu incarca bateria, dar nici nu se descarca bateria...

| Ionut1987 a răspuns:

Ori a iesit panglica din mufa (ca sa vezi daca este asa trebuie sa desfaci laptopul) ori ai varsat niste ceva lichid pe tastatura si acum trebuie sa o schimbi; oricum ar fi va trebui sa il desfaci; daca este in garantie: du-l la garantie! daca nu mai este in garantie atunci: pe verso: desfa-i capacele din spate, trage de ele ca sa iasa, si desfa suruburile care au in dreptul lor un semn de tastatura, apoi verifica pe fata: daca tragi de partea superioara a tastaturii spre tine daca iese (trage cu grija ca sa nu smulgi panglica ce se conecteaza la laptop) si daca nu iese verifica daca tastatura are in extrema superioara niste cleme care daca se vad trebuie sa desfaci rama care o inconjoara (pe tastatura) si apoi desfaci clemele si apoi scoto tastatura. Daca dupa ce asezi panglica la loc in mufa tot nu mere...atunci cumpara alta tastatura de pe net si schimba-o singur ca acum stii cum happy