| Daviiiiiid a întrebat:

Am si eu o problema cu telefonul meu, Allview P5 Quad. In telefon am un card de 8GB din care folositi sunt aproximativ 6GB, dar cand doresc sa descarc ceva de pe Google Play imi da o eroare anume " spatiu insuficient" cu toate ca eu mai am 2gb de stocare liberi. Daca as putea gasi o solutie fara a-mi reformata cardul ar fi minunat!

5 răspunsuri:
| GabiMihai08 a răspuns:

Scoate cardul din telefon si descarca direct in memoria interna, dar daca nu mai ai memorie interna, atunci intra la setari si cauta "demontare card", apoi scoate cardul, baga-l inapoi, intra iarasi la setari, si seteaza cardul ca locatie principala de download. Bafta!

| Daviiiiiid explică (pentru GabiMihai08):

Aceeasi eroare. Am scos cardul si tot asta imi spune. Am setat cardul ca locatie principala de download si tot asta imi zice.

| GabiMihai08 a răspuns (pentru Daviiiiiid):

Descarca fara card in telefon.

| Daviiiiiid explică (pentru GabiMihai08):

Nu merge nici asa

| GabiMihai08 a răspuns (pentru Daviiiiiid):

Atunci formateaza cardul, dar inainte de asta salveaza tot ce ai pe card in pc/laptop, si incearca din nou.