| alecuelis0020 a întrebat:

Am si eu o problema cu un laptop lenovo.Incerc sa-i bag windows-ul si imi ramane blocat.Nu stiu ce tot are.
Cand il deschid imi da o problema la hard disk 2, aceasta fiind :
SMART Failure Predicted on Hard Disk 2: WDC WD1600BEVS-22RST0-(S1)

WARNING: Imeediately back-up your data and replace
your hard disk drive. A failure may be imminent.

Press F1 to Continue

CE ESTE DE FACUT? Va multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| FlorinCiokan a răspuns:

Hard-disk-ul e defect.
Inlocuieste-l. Te mai lasa sa deschizi PC -ul doar sa iti salvezi ce ai pe Hard Disk. Nu o sa iti mai mearga mult timp.
Schimba-l. Bafta

1 răspuns:
| mihai69 a răspuns:

Exact ce spune acolo: salvează ce mai ai pe acel disc și schimbă-l urgent, cât încă mai funcționează!
Sau ignoră avertizarea și vei pierde date și / sau vei avea un sistem instabil.