| danutadani65eee a întrebat:

am si eu o problema. Recent adica astazi mi-am inlocuit butonul de home de la iphone 5S si prost am fost nu am stat sa vad daca amprenta fuctioneaza. am ajuns acasa butonu mergea totu bine, cand dau sa pun amprenta "Eroare: Configurarea Touch ID nu a putut fi finalizata. Reveniti la pasul anterior si reincercati" stie cineva cum as putea remedia problema? Pls funda*

3 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Nu poti.
butonul original e recunoscut de placa telefonului.
ai ramas fara amprenta. si prostul ce ti-a schimbat butonul trebuia sa stie asta.
poti merge la Apple si iti face un refurbish. insa costa asa de mult ca mai bine cumperi alt telefon.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru gelu1970):

Crezi tu ca meseriasu' nu stia?

laughing

| gelu1970 a răspuns (pentru anonim_4396):

Tind sa cred ca in acest caz nu.
cand intr-un astfel de caz in concret vine o persoana si cere schimbul butonului ii spui ce se intampla.
de asemenea e foarte posibil ca a rupt flez de la buton. ca butonul fizic e doar un plastic. sau in cel mai fericit caz nu a conectat bine butonul la placa telefonului.