| Alexandra_Palfi_1990 a întrebat:

Buna ziua am și eu o telecomanda pilot supertel. Televizorul meu este Hyundai HRH TF21GH, m-ați putea ajuta cu niste coduri. Va mulțumesc

Răspuns Câştigător
| frunzarescu a răspuns:

Daca nu ai gasit codul pentru Hyundai in manualul de utilizare, incearca cautarea automata:
- se porneste TV-ul
- se apasa tasta TV pe telecomanda
- ti apasat simultan (5 secunde) TV+SET (led-ul va palpai continuu)
- apesi repetat tasta power pana se opreste TV-ul (la fiecare apasare pe aceasta tasta se modifica automat codul emis de telecomanda)
- se apasa tasta TV pentru validare.

Succes

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ce coduri? Iti trebuie doar unul. Care il gasesti scris pe capacul din spatele televizorului. Ar trebui sa gasesti codul scris pe ambalajul telecomenzii tale.

| Alexandra_Palfi_1990 explică (pentru darrio2007):

Ma refeream la telecomanda pilot, telecomanda TV meu nu funcționează iar modelul TV l-am specificat in mesajul anterior