| anonim_4396 a întrebat:

Buna ziua! Am tot văzut pe tik tok niste fete care spuneau că există aplicații în care bagi numărul de telefon al partenerului tau (sau al cui dorești) și vezi ce notificari primește. Exista aplicația asta? (Ele nu spuneau nicăieri numele aplicației)
Am nevoie să văd notificarile primite pe vechiul meu număr pentru a mă conecta la un cont logat cu acel număr.Nu prea cred că există acea aplicație dar vă întreb

5 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Da, dar trebuie sa ai access; a telefon ca sa pui o aplicatie de citire pe el.

| Zuzu1991 a răspuns:

"Am nevoie să văd notificarile primite pe vechiul meu număr pentru"...
NU poti face asta... PUNCT

in afara de faptul ca NU poti vedea notificarile unui numar care nu iti apartine (prezent, nu trecut, deci nu iti mai apartine ACUM, nu conteaza ca ti-a apartinut)
mai e si problema ca un nr de telefon NU primeste nici o "notificare" adica SMS-uri cat timp nu este connectat la retea,
altfel, ca sa vezi asa ceva (ce SMS-uri ar trebui sa ajunga la un nr deconnectat) nu numai ca trebuie sa fii politie (SRI, whatever) dar mai trebuie sa ai si mandat emis de un judecator, altfel iese un scandal de nivel de razboi civil

| Dintrebare a răspuns:

Nu stiu sa iti spun numele aplicatiei, dar iti voi spune doua lucruri. In primul rand, intr-un cuplu, increderea este foarte importanta, probabil cea mai importanta. O iubire pe care trebuie sa o pazesti, nu exista. Si in al doilea rand, iti reproduc un articol din codul penal: interceptarea unei convorbiri sau comunicari efectuate prin telefon se pedepseste cu inchisoare de pana la 3 ani sau cu amenda. Exista atatea chestii faine de facut, de ce ti-ai pierde timpul cu o astfel de aplicatie care numai chestii rele iti aduce.

| anonim_4396 explică (pentru Dintrebare):

Nu am nicio relație, daca as avea nu i-aș controla telefonul

| daculliber a răspuns:

Imposibil, o astfel de aplicatie ar fi ilegală. Dacă vrei să vezi cu cine umble prietenul plateste un haker