| Romulus_Nafornita_1970 a întrebat:

Am un calculator care a inceput sa se inchida singur atunci cand joc jocuri. Nu se inchide chiar la orice aplicatie, doar la jocuri, si ma framanta sa stiu ce ar putea sa aiba. Am inteles ca ar putea sa se supraincalzeasaca dar nu mi se pare o teorie care trebuie luata in calcul pentru ca nu este deloc fierbinte unitatea. Virusi nu am pentru ca nu am jocuri sau alte programe luate de pe site-uri ciudate. Va rog, ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| AnimatedSignature a răspuns:

Ori trebuie sa schimbi procesorul (e prea vechi), ori trebuie sa cureti inauntrul unitatii. Crede-ma, mi s-a intamplat.

| Romulus_Nafornita_1970 explică (pentru AnimatedSignature):

Am calculatorul de 1 an, nu consider ca este prea vechi dar cred ca s-a stricat in timp din cauza altor jocuri pe care le-am avut inainte sa resoftez. Nu crezi ca de asta poate fi procesorul stricat?

| hp8510p a răspuns (pentru Romulus_Nafornita_1970):

Nu e procesorul stricat.Este doar supraincalzit.Curata coolerul lui, schimba placa termoconductoare si fa acelasi lucru si la placa video(daca e dedicata)