| Maria2311 a întrebat:

Bună ziua.
Am un calculator pe care vreau să mă loghez la yahoo mail.
Introduc numele de utilizator, parola și se loghează. Îmi arată câte mail-uri am necitite și când vreau să deschid mail-urile îmi apare următoarea eroare:
Unable to connect
Firefox can’t establish a connection to the server at mail.yahoo.com.
The site could be temporarily unavailable or too busy. Try again in a few moments.
If you are unable to load any pages, check your computer’s network connection.
If your computer or network is protected by a firewall or proxy, make sure that Firefox is permitted to access the Web.

Acest lucru mi se întâmplă pe un singur dispozitiv indiferent de contul de yahoo. Pe alte dispozitive pot accesa acele conturi de yahoo.
Ce aș putea face?
Mulțumesc.

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

1. Încearcă cu alt browser.
2. Dacă tot nu merge, golește cache-ul DNS. Rulezi ca administrator comanda: ipconfig /flushdns
De asemenea, e bine să golești și cache-ul browser-ului.

| Maria2311 explică (pentru mihai69):

Tot nu merge.

| mihai69 a răspuns (pentru Maria2311):

Ultima încercare: fă un reset la router. (îl oprești și-l repornești).

8 răspunsuri:
| FaraNume1245 a răspuns:

"Firefox can’t establish a connection to the server at mail.yahoo.com."
Înseamnă că Firefox nu se poate conecta la mail.yahoo.com. Dacă site-ul și internetul funcționează pe calculator, dar acesta e singurul site la care nu te poți conecta, încearcă alt browser. Dacă cu alt browser te poți conecta, problema e clar de la Firefox.

| AlexAL275 a răspuns:

Încearcă să-ți iei alt browser: google chrome sau opera

| Maria2311 explică (pentru AlexAL275):

Am încercat și cu alt browser și la fel e

| RaulMdfk a răspuns:

Are ceva broewserul

| Maria2311 explică (pentru RaulMdfk):

Am încercat și cu alt browser și tot nu merge.

| Wtfmanwtf a răspuns:

Deinstalare reinstalare