| Tonnyonweb a întrebat:

am un dvd auto productie taiwan cred, nu are nici o marca...l-am luat de la un prieten functionand, ca sa il pun la mine pe masina a trebuit sa iau o alta mufa de alimentare ca cea care o aveam nu se potrivea, am cumparat una, m-am dus in masina sa il conectez, am avut o surpriza sa vad ca incepea sa iasa fum din el. dupa m-am uitat ca la mufa care am cumparat-o avea alimentarile undeva in locul boxelor, ( nu era configurata mufa) in fine am schimbat finalul ca era ars, pocnit chiar, am montat totul la loc si acum mi se aprind doar butoanele de pe fata, asta doar fara contact, cand pun contactul se sting.si nu ia nici o comanda. e posibil sa mai fie si altceva ars la el sau iar nu e configurata bine mufa de alimentare?

1 răspuns:
| Ager a răspuns:

De obicei este și o mufă de contact. Depinde cum e costruit dvd-ul. Fii atent unde îl pui. Caută pe net schema tehnică, poate găsești cum trebuie puse firele. Apoi, pe alea de la mașină le verifici cu testerul sau cu un bec și vezi care și cum e.