| Ionut90_9464 a întrebat:

Am un Galaxy S3 si mi-am luat un card de 32 gb MicroSDHC.
Problema cu cardul este ca nu merge sa scriu pe el, sau cel putin nu merge constant. Spre exemplu daca incerc sa fac poze, prima mi-o salveaza pe card, iar urmatoarea imi spune "Cannot write file in SD card. Default storage set to Phone".
Daca conectez telefonul cu USB-ul la calculator si incerc sa scriu ceva pe cardul din telefon, ori imi spune direct ca este write-protected, ori ma lasa sa scriu cam jumatate sau trei sferturi din fisier, iar apoi copierea nu se finalizeaza, lasandu-mi un fisier corupt.
Totusi, daca folosesc un adaptor pentru micro sdhc si il cconectez in calculator separat de telefon, totul merge perfect. Pot sa scriu orice pe el. Deci toata problema apare cand cardul este bagat in telefon.
Cardul este formatat FAT32. Am incercat deja sa il formatez si sa-l reformatez de cateva ori si tot la fel face.
Telefonul are root si ruleaza android 4.1.1.

Cine are vreo idee si ma poate ajuta, multumesc anticipat.

4 răspunsuri:
| alexalex2001 a răspuns:

Scoate cardul si baga din nou daca nu inchide si reporneste telefonul

| Ionut90_9464 explică (pentru alexalex2001):

Hai ma ca vroiam un raspuns serios. iti dai si tu seama ca atata lucru m-a dus capul sa incerc.

| Seby90 a răspuns:

Telefonul tau nu suporta carduri atat de mari.

Am avut un HTC explorer, sd hc card de 8gb si de fiecare data cand ascultam muzica imi dadea o eroare "cardul a fost scos pe neasteptate" in termeni tehnici bineinteles. In cartea telefonului suporta carduri pana la 16 gb, dar degeaba. Am renuntat la acela si mi-am luat unul de 4gb. Acum sunt ok.