| Costelus710 a întrebat:

Buna ziua, am un hidrofor și de când a venit căldură pornește foarte repede.
Adică înainte trebuia să țin robinetul pornit vreun minut până să pornească, iar acum dacă îl țin câteva secunde pornește și se oprește imediat.

Aveți idee daca este vreo problemă și ce as putea face, va mulțumesc! Dau funda!

Răspuns Câştigător
| BlogdeInstalatii a răspuns:

Este posibil ca vasul de expansiune sa fie de vina. Verificati presiunea din membrana. Daca este necesar schimbati membrana vasului de hidrofor.

Masurati presiunea din vas cu un manometru si il puteti umfla cu o pompa de bicicleta.

Alte posibile probleme cu hidroforul (si rezolvare lor) puteti vedea in acest articol: https://blogdeinstalatii.ro/probleme-la-hidrofor/

Sper sa va fie de folos.
Toate cele bune.