| BuBu_8744 a întrebat:

Am un laptop Acer aspire 5520G. A functionat perfect un an, atat avand si garantie (mama lor! ) iar dupa cateva zile dupa expirarea garantiei mi s-a stricat laptop-ul. Adica il aprind, iar dupa 3 secunde se stinge, dupa iar se aprinde 3 secunde si se stinge, si tot asa. Daca nu scot bateria, o tine tot asa. Precizez faptul ca beculetul de la baterie se aprinde si la fel si cel de "Power". Parerea mea e ca ar fi de la sursa sau placa de baza, pentru ca acumulatorul merge perfect... Nu imi spuneti sa merg la service, vreau doar sa stiu care e cauza! Astept eventuale intrebari happy!

3 răspunsuri:
| dustru a răspuns:

Sistemul de operare, cind il boot-ezi arata logo-ul pc-ului, nu iti arata nicio eroare?

| BuBu_8744 explică:

Multumesc pentru sugestii, am demontat laptopul, se pare ca placa video happy. Se aprindea ventilatorul prima data, dupa ce se reseta singur nu mai pornea. Ursu, nu, nu apare nimic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cauza nu avem cum sa ti-l spunem doar asa daca banuiesti ca e ceva la sursa jos capacul si apucate de masurat, ventilatorul porneste?