| Geo10 a întrebat:

Buna ziua!
Am un laptop ASUS K52F pe care l-am cumparat acum 1 an. Am observat ca in ultimul timp apare un X la baterie si scrie "Concider replacing your battery". Tine incarcat maxim 15 min. Ce credeti s-a dus bateria sau este o problema de la windows? Am window 7.
Multumesc anticipat!

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Bateria a ajuns la sfarsitul perioadei de functionare si trebuie sa-ti cumperi una noua.

| gocops a răspuns:

Concider replecing your battery=considera inlocuirea bateriei, bateria nu mai poate functiona la capacitate maxima, nu te deranjeaza cu nimic cat timp ai alimentare in laptop

| djcerebel a răspuns:

Trebuie sa schimbi bateria la laptop daca nuh al lesi sa alimenteze tot tmp dar bateria e alimentat la jumatatea din 49-50 la suta din capacitatea lui daca vrei sa mergi prin camera cu el fara sal alimentez se inchide. parerea mea e sa ati cumperi alta baterie sau sa suporti leptopul tot tmp in priza:S