| IoanS a întrebat:

Am un laptop SAMSUNG cu o placa video Intel(R) HD Graphics. Acum un an si ceva mergea bine sa joc jocuri cum ar fi World of Thanks, World of Warcraft, Warcraft III, etc. dar de la un timp nu mai merge sa joc nici Wacraft III care este un joc foarte vechi. Asta s-a intamplat dupa ce am reinstalat windows-ul.
Iata starea:

Inainte:

- aveam un windows ( am uitat care)
- laptopul Samsung
- mergea foarte bine
- nu se incalzea nici daca il tineam toata ziua deschis

Acum:

- am un windows 7 professional
- laptopul Samsung ( aceleasi)
- merge prost
- se incalzeste dupa 30 de min. in care ma uit pe youtube, ma joc, etc.

Cea ce mi se pare ciudat era ca inainte mergea la jocuri FULL HD si acum merge prost si chiar se inchide la jocuri facute in 2002.
Daca dau pe siteuri care zic ce problema are, siteul zice ca trebuie sa imi schimb Video Cardul.
Ce as putea sa fac?

1 răspuns:
| StefanERC a răspuns:

Ai pute sa treci pe xp si sa vezi cum se comporta. Dar sa incerci sa-l formatezi in toate partitiile sa nu se ascunde virusi pe acolo.

dar acum pe win 7 ai putea sa incerci dezactivarea efectelor vizuale ca astea consuma f multe resurse
Despre cum poti dezactiva aceste efecte gasesti aici: http://www.programecalculator.ro/......e-vizuale/