| Tudor_Madan_1998 a întrebat:

Am un LG optimus one, un calculator ( fara wireless integrat pe el) un router wifi, un cablu usb pentru telefon si un stick wifi stricat. Problema este ca nu mai merge stickul si vreau sa stiu daca pot folosi telefonul drept stick, daca da, cum?

2 răspunsuri:
| alexaana a răspuns:

Intri în telefon la Setari, te duci la Stocare, bifezi acolo "Numai stocare în masă" (mass storage). Acum, dacă-l conectezi la PC prin cablu USB, îl va recunoaște ca "Mass storage device".
În momentul în care îl conectezi, pe telefon apare un mesaj, nu mai știu exact ce zice. Apasă ok acolo, și ar trebui sa mearga
Eu folosesc folderul DCIM din telefon pentru a ține fisierele.

| Tudor_Madan_1998 explică:

Nu ai inteles...telefonul meu are wifi, iar eu vreau sa ma conectez la router pe calculator folosindu.ma de telefon... cum fac asta?