| catalin542000 a întrebat:

Bună ziua.
Am un rig cu 12 placi video rx 580 8gb pulse.
Placa de baza b250 fintech
8gb ram
Celeron
Ssd 128gb

Placile le-am setat ca să îmi stea la un consum de 72-78w per placa.

Eu am o sursa de 1200w.
Ar putea sursa sa îmi ducă tot rigul?
Vreau sa las doar o sursa pe el.
Eu am făcut un calcul 75w x 12 = 900w plus restul pieselor ar cam veni pe muchie. Nu știu dacă este ok.

Poate îmi va duce o sursa rigul dacă este de 1350w.
Ce părere aveți?

3 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

OK, deci ai un miner. Cu exceptia placilor video, restul iti consuma MAXIM 100 W. Stai chill, nu e bai.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Ce patisi tovarase, ti-e rau? Cerere/oferta, asa functioneaza piata. Zi mersi ca din acelasi motiv cerere/oferta poti sa te duci la un foo-thai complet la una decenta, curatica, intr-o locatie acceptabila, cu 2-300 RON si nu cu 300 EUR.

| catalin542000 explică:

Imbecil esti tu si cu cine te-a facut! Am auzit de masini de hash, daca cumva crezi ca ai prea multi bani si te da afara din casa, poti sa imi cumperi si mie doua!
Frustratu-le, daca te intreaba cineva sa-i spui ca sunt si eu gamer, dar mai fac si alte activitati.
Iar la capitolul iti doresc, poti sa scrii si in romana ca voi astea am observat ca aveti o boala grea cu engleza asta pe la coltul guritei, vreti sa va dati interesanti dar pacat ca nu va iese!
Hai, du-te si injurai pe toti! Poate intr-o zi ai sa iti ei un bobarnac in cap si ai sa fuci plangand la "doamna mamitica ta".
Si da... si noi minerii va iubim si va uram SA NE SU***I LA O*A SCLEROZATILOR!
Si ca sa fac si eu misto de tine..., daca tot zici ca ai ramas cu ochi-n soare, pune-ti ochelari fraiere ca ai sa chiorasti prostule!