| danpas a întrebat:

Am un scanner mai vechi Benq S2W- 5000E si nu gasesc driver pentru win 7 - 64 bit.

Răspuns Câştigător
| flixbuster a răspuns:

Din cate am vazut produsul este prea vechi, cele mai noi drivere sunt pentru Windows XP. Ai putea sa incerci sa fortezi folosirea acestor drivere, riscul fiind sa nu mearga iar in cel mai rau caz un ecran albastru pe Windows 7.

Singura sansa sa mai poti folosi scanner-ul ar putea fi cu un Linux. Verifici repede cu un Live de Ubuntu (sau Mint).

2 răspunsuri:
| danpas explică (pentru flixbuster):

Am rezolvat oarecum cu VueScan. Oarecum deoarece nu gasesc free si pe fisierele apare filigran.

| flixbuster a răspuns (pentru danpas):

Nu stiam de VueScan, chiar voi tine minte.

Felicitari ca ai revenit si ai scris cum ai rezolvat (chiar si partial) problema astfel incat sa mai invete si altii.