| anonim_4396 a întrebat:

am un telefon Allview A5 Quad, il am de cateva luni, mergea foarte bine, pana cand am instalat ceva care cred ca avea virusi si aplicatii random au incepu sa mi-se istaleze pe etelefon, am incercat sa resetez telefonul dar in zadar, am incercat sa opresc instalarea din surse necunosute, tot nu merge, pana cand intr-o zi am incercat sa il aprind, dar se aprindea doar la logo-ul "Allview" de acolo nu s-a mai intamplat nimic (are sunet pot sa intru in Factory Mode si Recovery Mode) am incercat sa il resetez, sa il incarc am incercat tot si nu merge nimic, va rog frumos se poate repara, inca este in garantie dar nu gasesc factura de cumparare.

Multumesc.

Răspuns Câştigător
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Chiar si daca mai este in garantie te costă sa il repari, deoarece defectiunea ai produs o tu, nu trebuia sa instalezi nimic, e plin de viruși de aceea nu se mai deschide, trebuie resetat de un specialist resoftat, nu ce faci tu, tu nu ai tehnologia unui atelier de reparatii resoftari telefoane, ăia au echipamente speciale ca sa repare, du-te cu el acolo de unde l ai cumpărat, explica le ce ai facut, si chiar daca nu ai factura si garantia, contracost il vor repara. De unde esti?

2 răspunsuri:
| Christinne11 a răspuns:

Incearca sa nu mai alegi firme din astea Lenovo, Allview sunt ieftine si de proasta calitate happy! Ieftine sunt si unele samsunguri si iphone'uri dar sunt bune garantez happy Am un iphone 5 s de 2 ani, memorie 64 GB si mai am disponibil 10 GB happy este full iar telefonul nu are nici macar o inclinatie de blocare sau ceva :* Sper ca te-am ajutat cu un sfat pe viitor!