| GabryeluL a întrebat:

Am un telefon Samsung GT-S6310 Galaxy Young si as vrea sa stiu cum sa fac ca aplicatiile sa le descarc pe cardul de memorie microSD si nu pe telefon, sau sa mut de pe telefon pe microSD fiindca nu mai pot descarca nimic ca nu mai am memorie libera! Multumesc anticipat! Funda! :X

3 răspunsuri:
| supermdmario a răspuns:

Daca ai telefonul root-at, ceea ce ma indoiesc, foloseste aplicatia link2sd,sau app2sd.daca nu, nu vei putea sa faci asta.

| SonicTheHedgehog a răspuns:

Deci descarci aplicatia in telefon, dupa dai setari > aplicatii > gestionare aplicatii... dupa dai pe aplicatia instalata si dau mutare pe cardul SD.

| GabryeluL explică (pentru SonicTheHedgehog):

Nu am aceasta optiune