| VLaDuTz02 a întrebat:

am un Televizor LED Full HD, 121cm, AKAI LT‐4801FHD cam de un an, funcționează excelent fara probleme dar din cand in cand se mai mută singur câte un canal sau se mai adaugă altul nou la sfarsitul listei de canale din TV? nu pot sa-mi dau seama daca este vina TV-ului sau celor care furnizează cabul TV. Lămuriți.ma si pe mine va rog si spuneti-mi o solutie. Mulțumesc.

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu este vina TV-ului ci a providerului de cablu.

| VLaDuTz02 explică (pentru Salontanul):

Okay, si in cazul acesta ce as putea sa fac? sa-i sun si sa le spun sa remedieze problema dacă este posibil?

| Salontanul a răspuns (pentru VLaDuTz02):

Nu. Si la mine ma trezesc cu posturile mutate. Am facut reclamatie si mi-au spus ca datorita unor conditii tehnice trebuie sa faca asta. Nu rezolvi nimic cu ei. Doar sa dai o recautare a posturilor.

| VLaDuTz02 explică (pentru Salontanul):

Inca ceva ce am uitat sa precizez, mai am un TV Samsung U32J5200 si acela nu are abslout nimic, nu i se schimba sau adauga niciun program. Ciudat ca la cel Akai face asa si la acesta nu.