| DB09GIN a întrebat:

Buna ziua!
Am un tv Pacific model PVTV 1452 si in loc de imagine vede numai purici. Ma poate ajuta cineva sa-mi spuna care ar fi defectul? Am probat si cu alt cablu. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Ai telecomanda la televizor?
Ai incercat sa scanezi programele tv disponibile la furnizorul tau?

2 răspunsuri:
| DB09GIN explică (pentru dannyel86):

Da. Am incercat sa scanez programele din nou dar nu cauta. Televizorul a functionat si de curand la pornire a aparut asta. Am probat si video si vede la fel, in loc de imagine purici.
Multumesc mult si astept un raspuns.

| dannyel86 a răspuns (pentru DB09GIN):

Salut, din nou.
Nu sunt specialist in electronica, dar daca tv-ul are probleme, numai un depanator de televizoare iti poate spune.
Cablul tv e bun? Se poate intampla sa fie intrerupt sau sa nu ai semnal pe cablu de la furnizor.
Ai dus tv-ul de proba la un vecin, sa vezi cum se comporta?
Cand nu are sunet sau imagine deloc sau culorile sunt neclare ori imaginea fluctueaza, atunci ai putea suspecta ca poate fi de la televizor.
Eu as exclude intai celelalte cauze, care nu tin de el.
E ciudat si faptul ca nu cauta programele. In meniul lui reusesti sa intri prin telecomanda?