| Teodora11 a întrebat:

Bună ziua. Am văzut la cineva că dădea click dreapta pe un număr de telefon pe pc și îi apărea să sune pe telefon. Știe cineva cum se numește această aplicație sau cum pot face acest lucru?

5 răspunsuri:
| Copaci_Liviu_1981 a răspuns:

Phone din windows dar momentan merge doar cu Samsung din cate stiu

| Zuzu1991 a răspuns:

Sunt diverse, Apple ajunsese la modul ca puteai da telefon direct din calculator cu microfonul si castile calculatorului
Huawei cica au implementat ceva asemanator
insa una generica, care sa mearga cu orice pc si orice telefon nu am auzit
in afara, evident, de anydesk, dar e mai complicat, poti sa intri pe telefon, dupa care in pc sa faci copy la nr si apoi sa faci paste in phone

| Teodora11 explică (pentru Zuzu1991):

Dețin un dispozitiv Apple

| Zuzu1991 a răspuns (pentru Teodora11):

Si un calculator Apple?
evident ca nu o sa mearga de pe PC, daca nu au incotro (cum e iTunes) Apple nu porteaza nimic pe PC

| NLS a răspuns:

Sunt multiple aplicatii, folosesc si eu una la munca.
Cisco Jabber se numeste, exista si pe Apple, dar nu stiu daca la ea te referi.
E folosita cu precadere in mediul business.