| Stil a întrebat:

..
As avea si eu o intrebare...
De curand mi-am cumparat tastatura si mouse wireless, dar nu stiu de ce nu le pot folosi. Ce trebuie sa fac? Trebuie sa instalez ceva anume? Imi puteti spune, va rog, pasii pe care ar trebui sa-i urmez?
Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Roxin a răspuns:

Tastatura si mouse wireless de obicei vin cu drivere si cu un mic adaptor usb.Prin acel adaptor usb vei transmite datele de la tastatura si mouse catre PC.Cauta in cutia respectiva un mic obiect cu iesire usb, conecteaza-l si urmeaza pasii de acolo. Daca ai drivere(CD de instalare) instaleaza si trebuie sa mearga.O zi placuta

| Stil explică (pentru Roxin):

Pai cam aici ar fi problema...
Nu merge nici dupa ce urmez pasii scrisi in instructiuni.
Nici nu gasesc 'acel obiect' in calculator, adica fisierul sau, ceva de acest tip, sa zic, 'dovada ca este conectat cu calculatorul'. Ce as putea sa fac?

| Roxin a răspuns (pentru Stil):

Nu e un obiect in calculator.In cutia cu tastatura si mouse-ul trebuie sa fie un mic obiect.Acel mic obiect se conecteaza la calculator.iti las un id si poate reusesc sa te ajut.E ok?

| Stil explică (pentru Roxin):

Nu m-ai inteles.
Stiu ce vrei sa zici si asa am facut.
Ma refer la faptul ca ar trebui sa aiba fisier in calculator odata ce e conectat cu el, cum de obicei e la USB. Nu gasesc. In rest, eu zic ca am facut cam tot ce se poate si tot nu am reusit...Nu mai stiu ce sa mai fac...Ce zici?

| Roxin a răspuns (pentru Stil):

Uite,eu am mouse usb.Doar am conectat receptorul ala mic la USB, am pus bateriile la mouse, calculatorul l-a detectat si asta a fost tot.Ai pus baterii la mouse si tastatura?laughing)E posibil sa fie si asta o cauzahappy

| Stil explică (pentru Roxin):

Ei na!laughing
Am pus, am pus.
S-a rezolvat. Era o problema cu niste setari si drivere necunoscute, dar am rezolvat. Multumesc pentru tot, oricum!happy

| Roxin a răspuns (pentru Stil):

Placerea a fost de partea mia.Ma bucur ca ai reusithappy
O zi linistita si un week-end placut.

7 răspunsuri:
| UbexFlo a răspuns:

Daca PC nu e are Wi-Fi integrat nu are cum sa mearga.Banuiesc ca trebuie sa-ti cumperi vreun router ceva.