| AndreeaDaniela3738 a întrebat:

As avea si eu o intrebare. Vreau sa imi cumpar un aparat foto mai performant insa sunt incepatoare si nu stiu ce firma sa aleg intre Canon si Nikon. Ma gandeam la
Nikon D 3100 insa nu sunt sigura. Ma puteti sfatui si eventual sa imi spuneti ceva modele de aparate? multumesc happy FUNDA!

2 răspunsuri:
| vlad_4846 a răspuns:

Nu prea mai exista diferente asa mari intre performante...mai e Panasonic, Sony, etc

e plina piata si depinde ce fel de aparat vrei profesional sau pentru hobby.

navigheaza putin pe shopmania.ro sau price.ro si vei vedea preturi la tot ce vrei...

gasesti aparate super-performante la mai putin de 100 euro

| walle a răspuns:

Daca tot iti iei Nikon, nu da bani degeaba pe d3100, mai economiseste putin si ia-ti d5100.Parerea mea.
Alta camera buna:Canon 600d