| Beatrix89 a întrebat:

Buna ziua!
As dori sa achizitionez un frigider pentru sucuri pentru magazin. Ceea ce am gasit eu ( frigider de 2, 5 m cu usi, folosit) la pret adecvat are agregatul extern. Ceea ce as dori eu sa intreb, este: care sunt dezavantajele unui agregat extern la frigider? Cum influenteaza temperatura de afara functionarea buna al agregatului? Cum influenteaza consumul de energie un agregat extern? Multumesc!

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Agregatele interne pot consuma mai mult datorita blocarii cu ambalaje (sticle, etc). Mi-a spus un meserias. Eu nu ma pricep.