| Bosinceanu_Raul_1982 a întrebat:

As dori sa-mi schimb internetul..si am ausit ca rds este cea mai buna firma dar problema mea este ca nu am un pc...as putea sa-mi iau abonamentul de la rds..si daca este un net mai bun, care ar fi?

4 răspunsuri:
| debarasator63 a răspuns:

Eu am de la RDS, ei iti asigura internet la intrarea in casa/ apartament. Acolo iti instaleaza eu un router din care-ti tragi tu firele la tv, pc etc. Eu mi-am mai luat un router din care mi-am tras fire in 3 tv-uri. Sau poti sa optezi la o firma de cartier si le ceri sa-ti traga firul direct intr-un router in camera in care ai pc-ul. Dar vezi ca au preturi un pic mai mari decat providerii mari.

| Bosinceanu_Raul_1982 explică (pentru debarasator63):

Singura mea intrebare e daca pot face cumva fara pc?

| Bosinceanu_Raul_1982 explică (pentru debarasator63):

Si pot folosi acest net fara un pc?

| debarasator63 a răspuns (pentru Bosinceanu_Raul_1982):

Da, wi-fi. Ei iti aduc un router, ok? Si ai net wi-fi.