| BehindYouMF a întrebat:

Azi am cumpărat un cablu hdmi to vga fara mufa usb pentru incarcare. Este vreo cale sa pot conecta ps4 la monitor cu VGA cu acest adaptor? Mentionez ca am doar acel adaptor care are doar hdmi to vga, fara alte mufe! Ajutor!

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| antimulte a răspuns:

Nu.
Semnalul HDMI e semnal digital, semnalul VGA e analogic, ceea ce ai tu din cate inteleg e un convertor pasiv. Iti trebuie unul activ, care sa aiba si o mufa de alimentare de tip micro USB si un jack de casti pentru partea de sunet.

| BehindYouMF explică (pentru antimulte):

Si atunci la ce pot folosi cel fără mufa usb?

1 răspuns: