| Horga_Raul_1996 a întrebat:

Buna ziua!
Azi mi-am reinstalat windows-ul ( aveam XP sp2 si am bagat XP sp 3 ). Dar am o problema, dupa ce am instalat driver-ul de la placa video (nVidia GeForce 8400 GS ) procesorul a inceput sa se suprasolicite ( AMD Sempron 3200+ 1.80 GHz ). Dupa ce am dezinstalat driver-ul de la placa video procesorul si-a revenit la normal.
Am mai avut windows XP sp3 si nu am avut nici o problema!

4 răspunsuri:
| MenInShadow a răspuns:

Eu unul sincer nu inteleg de ce se agita lumea sa descarce windows xp sp3, cand sp2-ul se updateaza automat.
Sterge windows-ul actual, si instaleaza windows xp sp2.
Actualizarile pe care le fece nu sunt degeaba, SP = Service Pack, astea sunt niste update-uri.
Diferenta dintre sp2 si sp3 este ca sp3 are programe mai noi, atat, si asta se poate rezolva cu update-ul windows-ului, pe care il face automat, singura problema a oamenilor este ca le e prea lene sa astepte dupa aceste update-uri, si prefera sa descarce de pe internet sau sa ia cd-uri cu virusi, si uite asa apar problemele.
Instaleaza-ti iar sp2-ul pe care-l aveai daca nu prezenta probleme, si fa toate update-urile la el, nu o sa ai probleme.

| AgathaRo a răspuns:

Instaleaza un driver mai vechi fiindca versiuniile 310. x au buguri mari.

| pozeanimate a răspuns:

Windowsul e de 2 lei
poti baga windows sp2 si faci update pana la sp3
sau direct cauta un sp3 varianta white
adica curat neumblat in el, fara adausuri de tot felul de gunoaie.
ar trebui sa aiba circa 535 mb un astfel de windows xp white curat.+- cativa mb

| Horga_Raul_1996 explică (pentru pozeanimate):

Nu mai aveam CD-ul cu SP2 acasa. O sa il descarc si o sa ii fac update!
Sp3-ul care il am acum arata ca WIN 7. Mi-am dat seama de cand l-am instalat ca ii o prostie, dar ma gandeam ca problema ii din hardware.
Multumesc pentru raspuns!