| MasterGamer1995 a întrebat:

Cand mi-am cumparat Laptopul am primit un CD cu Windows 8 care se cheama asa:
LENOVO
G400/G500/G490
Win8 Deivers *ceva in chineza* *tick*
(32bit & 64bit)

Asta e ce scrie pe CD, oricum, as vrea sa imi instalez versiunea 64 bit, pot de pe acest CD?
L-am primit in cutie, pe langa laptop, acum 2-3 ani, cand l-am cumparat =]]

6 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Sa instalezi ce, driverele? Nici sa cititi pe un CD nu sunteti in stare?

| GabrielStn a răspuns:

Ala e un CD cu driverele compatibile cu Windows 8. Nu poti instala Windows 8 x64 si nici x86 de pe acel CD.

| MasterGamer1995 explică:

Drivers*

| DJ0i a răspuns:

1 Bun, trebuie sa bagi CD-ul in Laptop
2 Dai restart la Pc si inainte ca windowsul sa porneasca intri in BOT Menu ( apesi tasta F12 )
3 Selectezi CD-ROOM-ul tau * (numele tau de DVD/CD room, ex Asus )
4 Dai enter pe numele CD/DVD romul* tau si apoi iti va aparea un mesaj care te intreaba daca vrei sa botezi de pe cd room si Apesi ENTER
5 Iti va aparea installeul la windows 8 si iti alegi tu optiunile
ex:
Tastatura: Enghlis
Language:Enghlis
6: Dupa ce apesi de 3 ori next sa scrii limba, numele la pc, etc iti apare ce windows 8 vrei sa instalezi:

84bit sau 64 (84 bits inseamna 32)
7: Alegi windows 64 bits si iti apare hardul pe care ai avut windowsul vechi. Apeci pe advace setings si dai format la hard dupa care il selectezi si dai next,,... etc de acolo dai next next te descurci

Scuze pentru greselile gramaticale. straight face Graba asta...