| mihai03081998 a întrebat:

Buna ziua!
Care dintre urmatoaele placi sunt mai ok - calitate / pret? ( pentru gaming ma intereseaza)
Placa video Sapphire Radeon R7 265 Dual-X 2GB DDR5 256-bit sau GTX 750 Ti?
Adica am gasit cam la acelasi pret cu apoape aceleasi specidlficatii, insa imi sare in ochi acei 256 biti.
Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| TrăieşteClipa a răspuns:

Pa ansamblu prefer GTX 750ti din cauza ca se incalzeste mai putin, consuma mai putin si nu trebuie sa schimbi si sursa de alimentare.
Anumite jocuri sunt optimizate pentru un anumit producator dar diferenta nu este asa mare.

http://www.trustedreviews.com/......80p-gaming

1 răspuns:
| Jipa95 a răspuns:

Vrei sa spui pret-performanta, ca nu cumperi un device mobil sa il freci toata ziua. Oricum, 265-ul este peste 750ti, dar tot in acelasi pret ai r7 370. Daca, cauti o placa video pentru jocuri /cpu intr-un buget relativ restrans, amd-ul intotdeauna ofera un raport pret/performanta mai ok decat Intel si nVIDIA.