| anonim_4396 a întrebat:

Care este cel mai bun sistem de operare și pe care mi-l recomandați să îl instalez și eu începând de la sistemul de operare Windows 7 mai sus de cât Windows 7?

Cel mai bun răspuns va primi fundă! happy.

Răspuns Câştigător
| lpavel a răspuns:

Win 8.1 merge fara cea mai mica eroare, e destul de bun zic eu dar mie nu-mi place ce interfata are.
Win 10 - e super, e destept, are o interfata foarte placuta cu o gramada de aplicatii utile DAR dupa un timp de folosire mai intalnesti erori mici ce as zice eu se poate trece cu vederea.
Acum alege din astea 2 care vrei! Bafta!

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Windows 10 e bun, cel mai bun sistem de operare de hardware tau

| cristimihailov a răspuns:

Salut,

Nu exista cel mai bun. Pur si simplu exista cel care iti place tie.

Cel mai bun poate avea raspunsuri diferite, in functie de unghiul din care privesti.

Oricum, sfatul meu ar fi sa incerci cu Windows 10 daca hardware-ul tau iti va permite.

Windows 7 a murit, windows 8 foarte curand va intra si el pe linie moarta.

| gelu1970 a răspuns:

Eu deocamdata cred ca windows 7 e un sistem de operare stabil si rar da probleme in utilizarea sa.
si daca e sa ne luam dupa statistici e folosit in proportie de 56% in toata lumea.
intre castanele 8.1 si 10 eu as alege primul daca te roade cumva sa instalezi unul din acestea. iti dai seama cum merg, daca aparte de cei 56% ce folosesc 7, un procent de aproape 19% au ramas la windows xp. restul pana la 100% e impartit intre ios, linux, windows10 si windows8.
alegerea e a ta. nu te lasa convins de nimeni.

| MistretulPufos a răspuns:

Linux laughing

| Mihai_Kalmar_1992 a răspuns:

Atata timp cat ai o licenta originala nu conteaza care windows este o sa mearga foarte ok si poti trece gratis la windows 10 de la 8 sau de la 7 daca este original si nu piratat

| Vasile_Ilie_1996 a răspuns:

Windows 10 pro