| TcdTcdTcd a întrebat:

Buna ziua!
Care este diferenta dintre procesorul Intel® Celeron® Dual Core si procesorul Intel® Pentium® Dual Core?
Care dintre cele 2 este mai bun? De ce?

3 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Vezi ce fel de procesor ai si le poti compara aici.
http://www.anandtech.com/bench/Product/87?vs=97
Daca nu ai procesoarele, iti poti alege
functie de perfomante si tabel.
In stanga iti alegi Parametrul pentru care se face comparatia, deoarece unele procesoare sunt bune pentru media, altele pentru Gaming, Office...

| Agent47 a răspuns:

Depinde de model dar in general Intel® Pentium® Dual Core deoarece e mai nou, are frecvente mari ( pana la 3 GHz la ultimele modele ), unele modele au placa video direct pe ele deci nu v-a mai trebui sa cumperi tu una. Funda?

| RFelyx a răspuns:

Celeron pentru work gen mail word etc si amd pentru gaming