| Tudor98R a întrebat:

Buna ziua!
Ce model de placa video are DELL OPTIPLEX 755?

6 răspunsuri:
| Me2 a răspuns:

Intra in start>run si scrie dxdiag dia la display si vezi ce scrie acolo, chiar primele randuri pe stanga

| Tudor98R explică (pentru Me2):

Atunci reformulez.
Cum pot sa aflu ce placa de baza am fara sa desfac computerul?
Adica e pe PCI sau pe AGP?

| Me2 a răspuns (pentru Tudor98R):

Pai tu ai intrebat de placa video nu de placa de baza.
Pentru a afla placa de baza downloadeaza programul CPUz si dupa ce il instalezi dai la mainboard.vezi ce scrie acolo

| Tudor98R explică (pentru Me2):

Multumesc!
Dar exact la mainboard, la Graphic Interface nu imi arata... sad

| Me2 a răspuns (pentru Tudor98R):

Tu spune'mi cum se numeste placa de baza si da'mi un buget pentru placa video

| Tudor98R explică:

Reformulez!
Cum pot sa aflu ce placa de baza are fara sa desfac computerul?
Adica e pe PCI sau pe AGP?