| xt9000 a întrebat:

ce telefon pe baza de android pana in 800 lei imi recomandati?

Răspuns Câştigător
| Anonim0100 a răspuns:

Http://www.emag.ro/......EN88TBBBM/ specificatii: General
Smartphone:DaTouchscreen:DaTastatura QWERTY:NuTip tastatura:StandardRetea 2G:850 / 900 / 1800 / 1900Retea 3G:900 / 2100Dual Sim:DaModel Procesor:AlteleProcesor (MHz):832Sistem de operare:Android v2.3 (Gingerbread)Culoare:NegruDimensiuni (W x H x D mm):61.5 x 112.7 x 11. 5GPS:A-GPSGreutate (g):122
Memorie
Slot memorie (tip):MicroSD (pana la 32 GB)Memorie interna (MB):3 GB stocare / 512 RAM
Afisaj
Tip display:TFTEcran extern:NuRezolutie (pixeli):320 x 480Numar culori:16MDiagonala display (inch):3. 5Functii:Multi-Touch
Conectivitate
GPRS:DaTehnologie Bluetooth:V3. 0Tehnologie wireless:802.11 b/g/nNFC:NuUSB:MicroUSB v2. 0Porturi:Jack 3.5 mm
Foto video
Rezolutie senzor (Mp):5. 0Rezolutii foto:2592 х 1944Blitz integrat:NuRezolutie video:640 x 480Camera secundara:NuCaracteristici foto/video:Geotagging
Detectarea zambetului
Alimentare
Durata convorbire:2G: 16 ore 40 min
3G: 5 ore 30 minDurata in regim de asteptare:2G: 520 ore
3G: 410 ore
Comunicare
Mesagerie:SMS / MMS / IMBrowsing:DaE-mail:Da
Multimedia
FM radio:Cu RDSRedare video:MP4/H.264/H.263Redare audio:MP3/WAV/eAAC+
Altele
SAR (W/kg ) :0. 648Aplicatii:Document viewerSenzori:Accelerometru
Senzor de proximitate
Busola digitala. Sper ca te am ajutat!

4 răspunsuri:
| MHems a răspuns:

Bună ziua! Ţi-aş recomanda un telefon care după standardele mele este un telefon accesibil, îl poţi lua unde vrei cu tine fără să te deranjeze în buzunar deoarece nu are un ecran extrem de mare, este uşor de folosit şi este destul de bun este vorba de Samsung Galaxy Mini 2. Are un ecran de 3.27 de inchi, un ecran ce are o rezoluţie de 320x480 de pixeli. Are MultiTouch, are o memorie internă de 4 GB de stocare ceea ce este foarte mult, în sensul că nu cred că o să mai ai nevoie de un card microSD şi o memorie de 512 MB de RAM ceea ce îl face să se mişte foarte bine. Are Bluetooth versiunea 3.0 cu A2DP, vine cu clasa EDGE şi tehnologia DLNA. Camera acestiu telefon este de 3.2 MP şi face poze la o rezoluţie de 2048x1536 pixeli. Vine cu Android versiunea 2.3.6 ( Gingerbread ). Vine şi cu un Chipset grafic Qualcomm MSM7227. Vine cu un procesor de părerea mea foarte bun este vorba de un procesor de 800 MHz. Aceasta a fost primul telefon care ţi l-aş recomanda este destul de nou apărut pe piaţă, apărut în primăvara anului 2012 mai bine spus în Martie 2012. Preţul lui Samsung Galaxy Mini 2 este cuprin între 649 - 750 de RON ( Depinde de unde îl achiziţionezi! ). Dacă îl iei de pe eMAG o să îl iei cu preţul minim de 649 de RON, iar dacă îl iei de la un magazin Vodafone îl iei cu 750 de RON la liber, bineînţeles.
Al doilea telefon practic Smartphone, ca şi primul ar fi Samsung Galaxy Ace S5830. Acest Smartphone vine cu un display TFT Capacitive Touchscreen de 16 milioane (16M ) de culori ce măsoară 3.5 inchi şi are o rezoluţie aproximativ de 320x480 de pixeli. O înbunătăţire a display-ului ar fi protecţia cu sticla Gorilla Glass ceea ce este foarte bine deoarece nu se va zgâria aşa de uşor cum se vor zgâria alte telefoane/Smartphone-uri cu display normal. Vine cu TouchWiz versiunea 3.0. Vine cu o memorie internă de 158 MB de stocare şi una de RAM de 512 MB. Vine cu Bluetooth versiunea 2.1 cu A2DP. Am ajuns şi la cameră care este de 5 MP vine şi cu Bliţ incorporat, câteva funcţii ale camerei ar fi Geo-tagging şi Face And Smile Detection, filmează şi video VGA. Vine cu Android versiunea 2.3 Gingerbread. Are un procesor de 800 MHz ARM 11, vine şi cu un Chipset grafic Qualcomm MSM7227. Am uitat să-ţi spun că ambele au GPS cu suport A-GPS. Preţul acestiu Samsung Galaxy Ace S5830 este cuprins între 800-850 de RON. Sper că ţi-am fost de ajutor. Alegerea îţi aparţine!

| Biuta95 a răspuns:

Pai. Pana in 800 de lei ar fi o varianta Samsung Galaxy S plus, PE BAZA DE ANDROID, dar cu ABONAMENT. Eu sunt foarte multumita de el.

| Iamyourgirl a răspuns:

Iti recomand cu toata increderea galaxy mini.Un telefon foarte rezistent cu un design de invidiat.iar pretul este in jur de 500-600 de lei..deci iti raman si bani:)))Uite aici detalii: http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_mini_s5570-3725.php
Sper sa faci alegerea cea mai buna, sa fii multumit de viitorul tau telefon android.Eu am un galaxy s2 si sunt in paradis:))e tot ce mi-am dorit.O zi frumoasa:*

| Xdomnitorul a răspuns:

Ei bine depinde de marimea telefonului. Daca vrei unul mai mic iti recomand Samsung Galaxy Mini sau Mini2. Alta varianta ar fi un Samsung Galaxy Ace, iar cel mai bun telefon care il stiu la acest pret este Samsung Galaxy S: are un ecran mare(4inch) o camera destul de buna. Ei bine este un smartphone ieftin si bun.