| Stefan33Pavel a întrebat:

Buna ziua, cine stie o aplicația buna care conectez ecranul telefonul pe tv?

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Tv cu wifi? dă-i smart-view, e specializat!

| anonimg a răspuns:

Uite aici mai multe aplicații în funcție de modelul telefonului:
https://despregadget.ro/......emiracast/

| PainTech a răspuns:

1. Daca televizorul nu are functii SMART sau nu ai un dispozitiv de tip chromecast atunci nu o sa mearga sa conectezi in veci TV-ul la telefon.

2. De cele mai multe ori nu ai nevoie de aplicatie. Telefonul ar trebui sa aiba in setari optine de "Screen Mirror"/"Cast to TV"/"Project to screen". Ar trebui sa gasesti TV-ul daca esti pe aceeasi retea locala cu el.

3. Daca ai nevoie de aplicatie atunci foloseste aplicatia recomandata de producatorul TV-ului. E foarte posibil ca aia sa fie singura aplicatie care iti merge tie.

4. In unele cazuri poti conecta TV-ul la telefon prin cablu (DOAR daca ambele suporta MHL). Ai nevoie de un cablu USB-C/microUSB la HDMI.

Din moment ce nu ne-ai spus modelul TV-ului si al telefonului nu prea putem sa te ajutam cu mare lucru.

| Diaconu_Mugurel_1982 a răspuns:

Daca nu e smart ia-ti un AnyCast sau CromeCast