| danifriend11 a întrebat:

De ce nu mai găsește wifi la laptop rețeaua. Am acces restricționat? Apare o steluta lângă semnalul wifi dar rețeaua disponibila nu e. Pe telefon o găsesc. Menționez ca am descarcat fișiere de peste 100 de gb. Am reinstalat windows ul dar la fel. Cunoaște cineva problema?

Răspuns Câştigător
| Bogdan_Arhip_1980 a răspuns:

Am avut si eu o problema cam la fel. Prima data m-am dus cu mausul in dreapta jos unde e wi-fi am dat clic dreapta si Troubleshoot problems dupa care am asteptat sa imi gaseasca problema, la mine mi-a zis ca router-ul imi blocheaza accesul. Mam dus la router si i-am dat restart dupa care am bagat setarile ca la inceput si la mine s-a rezolvat. Eu am Windows 10

4 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Ce laptop ai, ce model? Ai incercat mai multe drivere, programe gen Driver Easy, sa-i dai enable/disable, sa vezi in cmd/ipconfig daca si cum face, in caz de ti s-a "stricat"? Sa dai placa ta si pe 20/40mhz, sa dai reteaua pe alta securitate, fara parola sa vezi daca merge?

Bula
| Bula a răspuns:

Pot fi mai multe motive, de exemplu driver-ul wi-fi neinstalat sau nepotrivit, modulul wi-fi ne-pornit etc.

Du mouse-ul deasupra la iconita semnalului wi-fi, probabil va afisa un scurt mesaj de eroare.

| aniladamlazariuc2297 a răspuns:

Probabil a iesit mufa de semnal. ar fi bine sa il duci la un service sau daca stii atunci dezmembreaza-l si uite-te la mufa ca probabil a iesit si nu prinzi semnal wifi

| Bogdan_Arhip_1980 a răspuns:

Sa nu fie ceva de la placuta wireless. Recomand sa te duci la un service dar inainte cauta o placuta wireless la mana a doua (sunt ieftine) si daca stii schim-o tu ca e super usor, nu i-ti trebuie driverul, driverul il gaseste windows-ul.