| ArthurWarner a întrebat:

De ceva timp bateria laptopului când este conectata la priza zice ca e încărcată dar când o scot de la încărcat a rămas tot neîncetată. Fără baterie merge deci nu este de la laptop sau încărcător. Întrebarea este dacă se poate repara cumva bateria sau trebuie schimbata? Leptopul este de la HP. Si va rog sa îmi ziceți dacă ati pățit asa ceva. Va mulțumesc!

Răspuns Câştigător
| TFL007 a răspuns:

Il duci la un service, nu stiu daca platesti ceva in plus pe langa baterie, ma gandesc la montarea ei ( dar efectiv nu ar trebui ce ) daca e din aia de o scoti si o bagi in laptop ( nu trebuie fizica sa stii asta ), o iei de la un service, ei vor hotari ce model e bun pentru laptop si iti vor da si o garantie la ea

9 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

E cheap bateria mă, iei alta ca la telefoane, mergi in magazin, cauți pe net etc.

| TFL007 a răspuns:

Semn ca bateria numai are multa viata, daca e externa se schimba nu se repara

| ArthurWarner explică (pentru TFL007):

Stii de unde pot sa cumpăr una? Sau daca ma duc la service îmi fac ei rost?

| DoarBogdan a răspuns (pentru ArthurWarner):

Da, pot sa iti gaseasca cei de la service una (adica sa puna ei comanda) sau poti sa te uiti tu direct de ea (poate iesi mai ieftin). De exemplu aici: https://www.laptopstrong.ro/baterie-laptop-hp-10181

| TFL007 a răspuns (pentru ArthurWarner):

Nu stiu exact, in functie de modelul laptopului, de capacitate, de numarul de celule si tehnologia bateriei, la ASUS sare lejer de 350 de RON, dar vad ca sunt si reduse cu 100-200 de lei! lasa-ne modelul bateriei aici mai bine

| TFL007 a răspuns (pentru ArthurWarner):

Il duci la un service, nu stiu daca platesti ceva in plus pe langa baterie, ma gandesc la montarea ei ( dar efectiv nu ar trebui ce ) daca e din aia de o scoti si o bagi in laptop ( nu trebuie fizica sa stii asta ), o iei de la un service, ei vor hotari ce model e bun pentru laptop si iti vor da si o garantie la ea

| TFL007 a răspuns:

Trebuie sa ai si grija sa te duci la un service unde vezi ca sunt recenzii bune, am fost la unii sa imi schimb pasta aia termoconductoare si am aflat ulterior ca mi l-au facut ZOB, laptop nefiind in garantie

| TFL007 a răspuns:

Acum am observat scuze, ai zis ca e HP, m-am uitat prin produse mai mult de 250 de RON cel mult nu te duce

| TFL007 a răspuns:

Pe acolo se invarte 250-300 ron depinde ce mod de HP ai tu...