| anonim_4396 a întrebat:

De ceva vreme au inceput sa apara niste bube la un sistem audio 5.1 Logitech. Totul a inceput cu ledurile telecomenzii sale care nu se mai aprindeau (e prin fir), dupa care mai avea zile cand se stingea dupa ce facea un zgomot ciudat (si scotea ceva mai mult aer prin subwoofer, suna cam stupid dar incerc sa detaliez tot) si isi revenea daca miscam din cablul telecomenzii, acolo unde intra in subwoofer. Iar acum, aceleasi probleme doar ca a inceput sa scoata un sunet foarte ascutit (ca atunci cand are cineva probleme cu microfonul pe scena, sunetul acela de iti zgarie timpanele) si oricat as misca de cablul respectiv se pare ca nu ii mai este de ajutor.
Se poate repara / merita banii de reparatie (care din cate am vazut se invarte pe la 50-150 lei) sau ar fi mai bine sa iau un sistem 2.1 (vreo 200 de lei or ajunge?) ca sa nu risc sa am probleme din nou?

1 răspuns:
| Mihail_George_1988 a răspuns:

Probabil finali sunt arsi?