| TheAlexMC12 a întrebat:

De curand am achizitionat un router Tp-Link Tl-WR841N de la Altex. Initial mi s-a parut o alegere buna, dar dupa ce l-am configurat am observat ca imi limiteaza viteza prin portul LAN. Prin Wi-Fi obtin viteza normala furnizata de ISP(Akta) adica 50-60 Mbps Download/Upload in timp ce prin LAN e limitata la 10 Mbps si se intrerupe foarte des. Prin Wi-Fi merge constant fara nicio intrerupere. Nu e nici de la cablul de retea nici de la placa mea de retea. As vrea sa stiu ce alt router de buget as putea achizitiona care sa nu imi limiteza viteza prin LAN si sa fie disponibil la Altex.

Răspuns Câştigător
| K0sti a răspuns:

Am acelasi router si nu limiteaza nimic!

3 răspunsuri:
| Bandit288 a răspuns:

Ce noroc, la AKTA sunt si eu. Cumpara-ti un router Tenda;)
http://altex.ro/catalogsearch/result/?q=Tenda

| TheAlexMC12 explică (pentru Bandit288):

Ce model ai mai exact?

| Bandit288 a răspuns (pentru TheAlexMC12):

Ai zis de la Altex, nu prea au pe Altex multe produse, cauta pe emag.ro
http://www.emag.ro/search/tenda