| Stoicaandra001 a întrebat:

De curand mi-am luat un hard disk nou pentru laptop dar nu vrea sa il citeasca. Imi apare,, checking media " apoi,, Defaul boot device Missing or Boot Failed". Am intrat in Bios si acolo apare la Boot Mode : Legacy Support; Boot Priority: Legacy First.
Ce as putea face sa imi citeasca hardul?

2 răspunsuri:
| Bizon95 a răspuns:

Poate e defect, mergi cu el la garantie
daca l-ai connectat corect, numai asta poate fi (ce descrii tu suna a hdd-ul nu e alimentat, or intr-un laptop e o singura mufa, si date si alimentare in acelasi timp)

| flixbuster a răspuns:

Daca inlocuiesti HDD-ul trebuie sa reinstalezi OS-ul.