| anonim_4396 a întrebat:

Detin un USB de 8 GB pe care am incercat sa il formatez si imi dadea eroare.Am incercat toate modalitatile de formatare gasite pe net dar nimic.Am incercat cu Command Prompt,cu HP USB DiskStorage Format si prin a da click dreapta pe my computer apoi manage, disk management dar nu a mers.Nu stiu ce sa mai fac! Stickul este citit, contine tot ce aveam pe el dar nu il pot reformata sau sterge ceva de pe el...

10 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

In link-ul de mai jos ai un programel, in care poti formata diverse 9 hdd-uri, memorii usb, carduri )
Instaleaza-l : http://www.softpedia.com/......Tool.shtml si inceaca sa-i ai o formatare stick-ului ( ai grija sa nu alegi de acolo hdd-ul ).

Bft!

| Randy2134821395 a răspuns (pentru Jipa95):

O sa incerc, multumesc!

| Randy2134821395 a răspuns (pentru Jipa95):

Explica-mi te rog cum ar trebui sa il aleg..banuiesc ca daca am stickul in PC programul il detecteaza singur nu? Sau dau acolo sus file si il aleg de acolo?

| Randy2134821395 a răspuns (pentru Randy2134821395):

Se pare ca nu merge nici cu acest program da o eroare ciudata gen Device |/O error

| Jipa95 a răspuns (pentru Randy2134821395):

Nu am mai folosit nici eu de mult programelul. Dar oricum e foarte simpul. Iti detecteaza acolo hdd-ul in cazul asta de cati gb este el ( scrie acolo ) si stick-ul usb de 8gb. Selectezi frumos sick-ul, si dai pe next sau format ce scrie acolo, si astepti sa termine procesul de formatare.

| Randy2134821395 a răspuns (pentru Jipa95):

Exact asa am si facut...se pare ca nu merge...nici daca ncerc sa sterg ceva de pe el nu merge.

| Jipa95 a răspuns (pentru Randy2134821395):

Hmm. Detii un live cd cu linux sau ununtu? Incearca sa-i dai o ormatare de pe unul dintre sistemele alea de operare.

| Randy2134821395 a răspuns (pentru Jipa95):

Error 0x8007045D: the request could not be performed because of an I/O device error asta imi tot apare...ma gandesc sa fac chestia cu safe restart.da nu prea stiu cum am vazut cea pe net...

| danut47 a răspuns:

Incerca lowdiskformat!

| Randy2134821395 a răspuns (pentru danut47):

Pai ala l-am folosit si nu merge imi da eroarea de mai sus