| Mariposa26 a întrebat:

Doresc sa înțeleg ce are calculatorul meu. Recent a venit unitatea de la reparat, iar acum îmi apare o căsuța pe calculator in care scrie:
D-SUB
OUT OF RANGE
67.6 kHz / 60 Hz

Răspuns Câştigător
| JicaContra a răspuns:

Foarte probabil ca la reparat l-au folosit pe un monitor cu rezolutia si eventual SI frecventa mai mare decat al tau
incearca sa il inchizi de tot si sa il pornesti cu monitorul connectat

5 răspunsuri:
| OttoVonAegyssus a răspuns:

Ar însemna că sistemul de operare folosește o rezoluție mai mare decât cea suportată de monitor.

| Mariposa26 explică (pentru OttoVonAegyssus):

Îți multumesc!

| Mariposa26 explică (pentru JicaContra):

Multumesc mult!

| vidiinho a răspuns:

Cum spunea si colegul JicaContra

Cel mai probabil au folosit un monitor cu rezolutia mai mare decat ceea ce ai tu in prezent, si au lasat rezolutia respectiva.
Ai 2 optiuni simple
Fie conectezi pc-ul la un TV si schimbi rezolutia din nou, fie bootezi PC-ul in safe mode si schimbi rezolutia de acolo dupa care dai rr si ar trebui sa afiseze imagine.

| JicaContra a răspuns (pentru Mariposa26):

Cu placere!