| LifeDemonRo2 a întrebat:

Eu am internet prin cablu si suntem 2 calculatoare pe acealasi user si parola. Cuma fac sa-l deconectez pe celalalt calculator de pe user si parola mea? Va rog ajutati-ma!

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Userul si parola se pot schimba de pe fiecare pc.Nu are legatura una cu alta.Chiar daca aveti acelasi furnizor de internet.Pari slabut in aceasta problema.

| mihai69 a răspuns:

Fii te rog mai clar:
- ce tip de legătură ai la internet? De la ce furnizor?
- ce tip de conexiune folosești (cablată, wifi)?
- conexiune cu user și parolă poate fi WiFi (cu securizare) sau PPoE, sau chiar prin modem de cablu ori modem telefonic.
Așadar... despre ce vorbim aici?

| LifeDemonRo2 explică (pentru mihai69):

Am PPoE

| mihai69 a răspuns (pentru LifeDemonRo2):

Și ce fel de „cutie" ai în care intră cablul de la furnizorul de net? (ce scrie exact pe ea, tip, model etc.)?