| florin1979 a întrebat:

exista vreun program care sa imi arate gradul de uzura a componentelor?(placa de baza, procesor, memorii ram, placa video hard dvd writter) sa stiu cam la ce sa ma astept, e cam vechi calculatorulhee hee

3 răspunsuri:
| S3c0ndSh0t a răspuns:

NU exista. Daca vrei sa aflii gradu de uzura iti recomand sa iti desfaci tot pc-ul si sa iei fiecare componenta in parte sa vezi cam cata rugina e pe acea componenta.

| Alexander21 a răspuns:

Nu exista, decat aparate speciale care detecteaza uzura lor mecanica. Defectele fizice dau ele semne cand incep sa moara, o sa vezi in functionarea lor tot mai lenta si eronata.