| Cornea_Ovidiu_1996 a întrebat:

Buna-ziua! Ieri mi-am achizitionat un aparat foto Nikon l27. Am primit la el si baterii reincarcabile si incarcator. Problema este ca nu stiu cat sa las bateriile la incarcat. Incarcatorul are un led verde. Oare daca se stinge ledul inseamna ca sunt incarcate?happy. Trebuie formate bateriile?

Răspuns Câştigător
| al3xander a răspuns:

Eu am un d3000 si la incarcator ledul (rosu) palpaie cand se incarca si cand s-au terminat de incarcat sta aprins incontinuu. la mine dureaza cam o ora si jumate, maxim 2 si nu, nu trebuiesc formatate. formatarea se facea la bateriile vechi de tip Ni-MH, acum astea noi Li-Ion numai necesita formatare.

1 răspuns:
| LivingLouder a răspuns:

In mod normal trebuie sa fie rosu la inceput dar dupa aia sa fie verde ca sa spuna ca s-a incarcat