| leolord669 a întrebat:

Bună ziua, imi poate recomanda cineva un laptop in circa 2500 lei care sa aiba un procesor ok cu o placa video integrata decenta pentru jocuri video light, am incercat sa caut dar nu ma descurc in procesoarele astea mai slăbuțe si mai ales cu placile video, mulțumesc frumos

3 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Trebuie sa stii de la bun inceput ca placa video integrata nu e buna pentru jocuri, dar ai inteles asta din ce ai scris.
De exemplu cele din lista asta
https://www.emag.ro/......ceasc/p2/c
Sau mai bine mergi in magazin si te va ajuta un consilier in vanzari sa faci alegerea potrivita
Gasesti aceste produse si la flanco sau altex la fel mergi in magazin si in functie de ce anume cauti ti se va recomanda un anumit produs.

| halogen001 a răspuns:

Poate asa ceva ar merge https://altex.ro/......2KD0044RM/
Eu asa ceva as alege la 2500, dar poate ca ma înșel.
Are un procesor mai nou, cu 8 nuclee, 8G ram placa video integrata, ssd, se poate conecta la internet și prin cablu, dar eu nu joc jocuri si nici nu dețin modelul ca sa pot garanta ca e un produs bun care sa satisfacă cerințele.