| Loredana57 a întrebat:

Imi puteti spune, va rog, daca exista computere care nu au Local Disk (D)?

Răspuns Câştigător
| NevastuicAaA a răspuns:

Exista.Cand se instaleaza windowsul poti alege cate partitii sa ai.
Daca ai memoria mica iti pui doar C.
Daca ai memoria mai mare poti sa iti pui cate vrei.

6 răspunsuri:
| nutepriveste21 a răspuns:

Sigur ca exista.Chiar daca ai mai multe partitii iar pe tine te deranjeaza litera d, atunci mergi la gestionare disc in panoul de control si schimbi litera partitiei respective cu oricare alta disponibila.

| radu75 a răspuns:

Depinde de partitie...normal. poti face un calculator sa aiba doar C sau la fel de bine sa aiba C si D, E, F sau cate vrei

| ombladon a răspuns:

Nu exista, in schimb poti pune ca locak disk D sa aiba 0Mb...

| horia2012 a răspuns:

DA. In urmatoarea situatie.
TOATE COMPUTERELE CARE SE
CUMPARA DE LA MAGAZIN.
- Partitia originala (Local Disk (Claughing este egala cu capacitatea hard disk-ului (250 GB, 350 GB, 500 GB...)
- Aceasta partitie o imparti in mai multe partitii, de ce marime vrei tu, calculatorul atribuind automat o litera celorlalte.
- Mai este o situatie cand stergi tu manual celelalte partitii (D, E, F,...)
si ramai cu una singura-
C sau (Local Disk (Chappy.
DAR NICIODATA NU VEI CUMPARA UN CALCULATOR CU MAI MULTE PARTITII.

| Predator30 a răspuns:

Da exista.Trebuie sa Stergi toate partitiile care le ai acum iar apoi crezi doar una, care se va numi local disk C...

| vrelian a răspuns:

Exista normal. daca local disk C este hardul si nu are partitie si apoi daca este un netbook avem ceva fara dvd-rom si atunci nu vom avea local disk D.vom avea dor C si atit.insa cind vom atasa un device sa zic flash drive sau stiu si eu un hard extern va aparea ca local D.cu alte cuvinte calculatorul respectiv nu are dar cind punem un astfel de dispozitiv va fi numerotat cu litere.dar daca te uiti asa la el ca la un calc fara sa atasezi nimic atunci nu va aveam D.