| Zozohun a întrebat:

Buna ziua. Imprimanta mea (Epson L3110) printeaza incorect. Indiferent de culoarea pe care o are un document (albastru,verde, galben) imprimanta mea o printeaza roz. Nu inteleg de ce. Am cautat pe net si efectiv nu am gasit o solutie.
Sper ca ma puteti ajuta. happy

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Du-te cu cartusele la curatat si reincarcat!

| Catrice a răspuns:

Și zici ca ai cartusele pline și nu ai umblat la setari thinking

| dannyel86 a răspuns:

Cel mai probabil, unele culori s-au amestecat. Cartusul color trebuie dus la un centru de reincarcare cartuse, pentru curatare si umplere profesionala.

| Adrian5575 a răspuns:

Cartusul color are 3 cerneluri de culori diferite pe care le combina ca sa dea culorile de care are nevoie sa imprime. Una din aceste cerneluri a fost folosita mai des si s-a consumat, de aceea nu iese culoarea care trebuie. Schimba cartusul color cu unul nou si o sa mearga.

| Zozohun explică (pentru Adrian5575):

Imprimanta este pe cerneala. Am 4 "containere" diferite in care pun cerneala originala de la ei, negru/cian/magenta/galben. Iar la fiecare container imi apare o liniuta, iar daca scade sub liniuta trebuie sa o umplu/adaug. Faza e ca e mult peste liniuta. Deci nu e nevoie de adaugire. Nu am umblat la nicio setare, e o problema de soft mai mult ca sigur. Insa nu stiu cum sa depanez acest troubleshoot.