| anonim_4396 a întrebat:

Buna Ziua!
In ultimul timp cand deschid PC-ul imi da o eroare la Messenger (e in Startup). Il deschid, nu se intampla nimic. Dupa 30 de sec. apare o eroare!
Impreuna cu eroarea de la Messenger mai apare si alta eroare. C++ Damaged file sau ceva de genul acesta.
Cand vreau sa pornesc Apowersoft Free Online Screen Recorder, primesc aceeasi eroare cu C++ Damaged File.
Din cand in cand imi mai apare si eroare "COFF has stoped working" si dupa ce incerc sa o inchid apare de mai multe ori.
Daca vreti sa va scriu toata eroarea de la C++, scrieti mai jos. La fel si la eroarea de la Messenger. Eroarea de la COFF este exact ca cea care am scris-o eu.
Deci ma puteti ajuta?
Va rog nu imi spuneti sa reformatez Windows-ul sau alte chestii. NU. Pentru ca il formatasem cu o saptamana inainte sa apara erorile. Desi eroarea cu COFF este recenta.
Acum au trecut 2 luni de la reinstalarea Windows-ului (aproximativ).
Deci, TPU, ce pot sa fac?

1 răspuns:
| MultiCore a răspuns:

Salut. Păi, totul s-ar putea rezolva chiar mai eficient decât ai crede. Eu am o posibilă soluție pe care aș dori să o încerci, după care să revii să îmi spui dacă a funcționat.
Soluție: Deschide Command Prompt ca și Administrator. Scrie sfc /scannow în linia de comandă și așteaptă. O să dureze ceva timp. Toate cele bune! O zi bună!