| User2 a întrebat:

Intampin probleme si anume cu "clockworkmod recovery".Am un Samsung galaxy s2 plus (I9105P) si nu gasesc un CWM.zip ca sa il instalez din recovery mod tot ce gasesc este doar pentru root etc..ma puteti ajuta? Mentionez ca vreau sa instalez cyanogenmod 11.Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Danzell a răspuns:

Ca sa instalezi cwm iti trebuie ROOT.

in afara de CWM mai ai si TWRP(Team Win Recovery Project) ca alternativa

| User2 explică (pentru Danzell):

Http://videotutorial.ro/......ial-video/ in acest tutorial spune ca nu este root-at si cu toate astea instaleaza rom-ul...

| Danzell a răspuns (pentru User2):

Nu. ca sa poti sa pui CWMRecovery pe telefon ai nevoie de ROOT.
fara permisiunile de root aplicatia nu se poate instala, si nu iti va intra in meniul de recuperare CWMR. fara meniul de recuperare nu poti instala Rom-ul.

cea mai comuna metoda metoda de instalare se face din CWM Rom Manager. dar cum am zis ca sa instaleze recovery mod-ul are nevoie de permisiuni root.

mai intai root-eaza telefonul si dupa incearca sa intalezi CWM-ul.

De asemenea cand instalezi Cyanogen-ul asigurate ca ai dat Clean cache, clean Dalvik cache, si wipe data/factory reset.

cyanogen se incarca destul de greu la prima rulare.

| User2 explică (pentru Danzell):

Totusi cel din tutorial instaleaza CWM si spune ca nu are root si ca a plecat de la 0...la cyanogen 11 nu merg vibratiile?

| Danzell a răspuns (pentru User2):

Cyanogenul are probleme la fel ca si androidul normal. ma rog asta depinde de la marca la marca.
la mine la LG O2x nu avea modulul de radio, si imi consuma mai multa baterie decat inainte.

| User2 explică (pentru Danzell):

In final, ma puteti ajuta cu un CWM compatibil cu I1905P? Sa il instalez fara root din recovery mode.Multumesc pentru comunicare si amabilitate!